Pesäpallokoulu 4.-6.6. Joutsassa – peruttu

Pesäpalloleiri on peruttu vähäisten ilmoittautumisten vuoksi. Vastaavan tapahtuman järjestämisen mahdollisuuksia tutkitaan syksymmälle.

Flanels ry järjestää Pesäpallokoulun 4.-6.6.2018 Joutsan tekonurmella. Kyse on 3 harjoituskertaa sisältävästä pesiskoulusta, jossa tutustutaan lajiin ja sen saloihin.

Leirin pääohjaajana toimii Suomen Pesäpalloliiton Keski-Suomen seurakehittäjä Perttu Hautala, joka on entinen mestaruussarjatason pesäpalloilija ja mm. lajin Suomen mestari. Järjestelyissä ja ohjaustyössä on mukana myös Johannan liikunta- ja tapahtumapalvelu.

Omia pesäpallovarusteita ei tarvita, mutta ota mukaan, mikäli sinulla sellaiset on. Muutoin varaudu ulkoliikuntavarusteilla kelin mukaan. Mikäli sää on erittäin huono, varaudu sisäliikuntavarusteilla. Juomapullo. Ajoissa paikalle, kiitos!

Maksut

Leirille osallistuminen edellyttää Flanels ry:n perhejäsenyyttä (25 e per perhe). Varsinainen osallistumismaksu on 25 euroa per lapsi (sisältää 10 e arvoisen pesäpallon harrastepassin).

Huomaathan, että Flanelsin vanha toimintakausi päättyy 31.5. ja uusi alkaa 1.6., eli myös vanhat jäsenet voivat maksaa tässä yhteydessä alkavan kauden perhejäsenmaksun (tällöin sitä ei laskuteta esim. syksyllä salibandyryhmien käynnistyessä).

Ilmoittautuminen

Ilmoittautuminen tapahtuu MyClub-jäsenpalvelussa suoraan ao. ryhmiin 28.5. mennessä. Ilmoittautumisen yhteydessä saat myös laskun leiristä.

Mikäli et ole vielä Flanels ry:n jäsen, käy rekisteröitymässä jäseneksi os. https://flanels.myclub.fi/login -> ”rekisteröi uusi jäsentili”.

Ryhmiä on tässä vaiheessa 2 kpl: 2009-2011 syntyneille sekä 2006-2008 syntyneille tytöille ja pojille. Kumpaankin ryhmään mahtuu 15 henkeä. Mikäli ryhmä täyttyy, voit ilmoittautua ”jonoon”. Olemme valmistautuneet lisäämään vielä 3. ryhmän iltapäivään, mikäli tarve sitä vaatii. Lopulliset aikataulut vahvistetaan ilmoittautumisajan päätyttyä 28.5.

2009-2011 syntyneet tytöt ja pojat

Aloitus maanantaina 4.6. klo 9.30-11.00. Alustava aikataulu tiistaille ja keskiviikolla on klo 9.30-11.

Mikäli ilmoittautuneissa on 2011 syntyneitä, jotka menossa hoitoon pesiksen jälkeen Joutsa kk -alueella, voidaan siirtyminen hoitaa ohjatusti järjestäjän toimesta.

Ilmoittautuminen 2009-2011

2006-2008 syntyneet tytöt ja pojat

Aloitus maanantaina 4.6. klo 12.00-13.30. Alustava aikataulu tiistaille ja keskiviikolla on klo 12.00-13.30.

Ilmoittautuminen 2006-2008