SB-koulu 2012-2013 tytöt ja pojat
Flanelsin salibandykoulut ovat monipuolisen liikunnan harrastamisen matalan kynnyksen toimintaryhmiä, joissa pelataan paljon sekä tehdään erilaisia liikunnallisia aktiviteetteja ja kokeillaan tarvittaessa myös muita lajeja.
Tämä salibandykoulun ryhmä on tarkoitettu 2012-2013 syntyneille pojille ja tytöille.
Katso lisää Kilpatoiminta-valikosta.
Harjoitusvuoro ja MyClub-jäsenpalvelu
Harjoituksiin ilmoittaudutaan MyClub-jäsenpalvelussa, jota seura käyttää myös mm. sisäiseen tiedotukseen. MyClubin aktiivinen käyttö ja seuranta on tärkeää.
Harjoitusvuorot ovat Joutsan liikuntahallilla maanantaisin klo 17.45-19.00 ja keskiviikkoisin klo 18.00-19.30. Kokoontuminen liikuntahallilla aina 15 minuuttia ennen vuoron ilmoitettua alkamisaikaa. Seuraa MyClubia aktiivisesti.
Varusteet
Suositeltavaa on hankkia sisäkengät ja sopivan pituinen maila. Suojalasien käyttö on juniori-ikäisillä pakollista.
Suojalaseja ja mailoja voi tarvittaessa lainata paikan päältä, mutta suosittelemme hankkimaan omat.
Ohjaajat jakavat maalivahtivuorot. Seuralla on varastossa useita hyviä maalivahdin varustesettejä. Mikäli haluat toimia maalivahtina vakituisesti, kerro siitä ohjaajille, tällöin sinun on mahdollista saada oma varustesetti.
Maksut
Jäsenmaksu
– perhejäsenmaksu 30,00 e
Kausimaksu
– harrastajat 50,00e
Kausimaksu sisältää Salibandyn Ryhmäpassin, joka muodostuu lisenssistä ja vakuutuksesta. Tutustu tarkemmin lisensseihin ja vakuutuksiin täällä.
Yhteystiedot ja ohjaajat
Marja Kuurne, valmentaja
040 8226988
marja.kuurne(a)flanels.org